Escuchar

Reconeixement als participants en els Campionats Espanyols Universitaris 2019

(Contenido en el idioma por defecto)

Els 39 alumnes de la UIB han obtingut deu medalles en les competicions de nou modalitats esportives

Els alumnes de la Universitat de les Illes Balears que han participat en els Campionats d'Espanya Universitaris 2019 han estat rebuts a Son Lledó pel Rector, doctor Llorenç Huguet; el vicerector de Campus, Cooperació i Universitat Saludable, doctor Antoni Aguiló, i la directora de l'Oficina d'Universitat Saludable i Sostenible, doctora Sònia Martínez.

Aquestes competicions s'han disputat del 2 de març al 15 de maig de 2019 a la Comunitat Valenciana, i hi han participat més de 4.200 esportistes universitaris, distribuïts en 25 disciplines.

Els 39 esportistes de la UIB han participat en les modalitats següents:

Natació

  • Aina Hierro Pujol (medalla d'or en 100 metres papallona i medalla de bronze en 50 metres papallona).
  • Marc Sánchez Torrens (medalla d'or en 100 metres lliures i en 200 metres esquena, i medalla de plata en 200 metres estils).
  • Marta Torrens Calvo
  • Sergio Fuster Poore
  • Santiago Salés Llinàs

L'equip del relleu mixt de 4 x 100 m lliures (Aina Hierro, Marta Torrens, Santiago Salés i Marc Sánchez) va quedar a la cinquena posició.

Golf

  • Joan Tous Nicolau (onzena posició).

Vela

  • Maria Bover Guerrero
  • Miranda Corral Bosch
  • Jaume Genovard Riera
  • Francesc Miquel Homar Herrero
  • Francesc Mulet Espina

La Universitat de les Illes Balears va quedar a la quarta posició de la classificació final.

Taekwondo

  • Adrià Jiménez Llobera
  • Lluïsa Garcies Sala
  • Pedro Llobera Torres (finalista en la modalitat pumse)
  • Jorge González Pascual (medalla de bronze en la categoria superlleuger 80 kg masculí)
  • Maite Vázquez Villares (medalla de bronze en la categoria mosca 49 kg femení)
  • María José Fernández Ripoll (medalla de bronze en la categoria superlleuger 67 kg femení)
  • Jaume Torrens Guàrdia (medalla de bronze en la categoria ploma 68 kg masculí)
  • Delegat: Hugo Aguilar Carrizo

Karate

  • Alexandre J. Hoffman Molinas
  • Lucía López Mayo

Atletisme

  • Maria Quetglas Poncell (quarta posició a la prova dels 100 m llisos femení i a la dels 200 m)
  • Lluís Fullana Arias (medalla d'or a la prova dels 3000 m obstacles masculí)

Voleibol de platja

  • Maria Gil Atorrasategui
  • Maria del Mar Sánchez Garrido

Tennis de taula

L’equip en conjunt va finalitzar a la tretzena posició.

  • Jaume Oliver (dissetena posició).
  • Juan Carlos Boluda (vint-i-unena posició)

Rugbi

  • Aina Huguet Torres
  • Ester Oliver Cazorla
  • Beatriz Almarán Alarcón
  • Gemma Díez Cabeza
  • Giorgina Lidia Griffin
  • Maia Cortes Kris
  • Margalida Aloi Oliver
  • Marta Garrido Canals
  • Neus Cubo Ribas
  • Paula Arenas Domínguez
  • Tania Anneli Pozo Pustinnen
  • Valeria Muntz Pérez Brena 

Fecha del evento: 12/06/2019

Fecha de publicación: 13/06/2019